Konferencja im. Agnieszki Paterskiej-Kubackiej AGPATER – 19-20.10.2023

Zakład Sinologii Instytutu Orientalistyki UAM
zaprasza do udziału w
Konferencji im. Agnieszki Paterskiej-Kubackiej AGPATER
Chiny w czasach osobliwych – nowe wyzwania dla sinologii
19-20 października 2023
CfP AGPATER

4 sierpnia 2022 r. zginęła tragicznie nasza współpracowniczka i droga koleżanka, dr Agnieszka Paterska-Kubacka. Na zawsze pozostanie w naszych myślach, jednak zależy nam, by pamiętano o niej nie tylko w gronie najbliższych przyjaciół i byłych studentów. Chcemy, żeby jej postać była obecna wśród kolejnych pokoleń sinologów, a jej dokonania na różnych płaszczyznach, przede wszystkim naukowe i dydaktyczne, były znane powszechnie. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konferencję naukową imienia Agnieszki Paterskiej-Kubackiej.
Do udziału zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i doktorantów i studentów. Osoby, które znały dr Paterską-Kubacką, oraz takie, które nigdy się z nią nie zetknęły. Jesteśmy otwarci na referaty dotyczące wszelkich zagadnień związanych z sinologią, ukazujących różne aspekty Chin w obecnych latach, pełnych zmian i zawirowań, ale też w innych, mniej lub bardziej osobliwych czasach.