Zhongguo

Koło Sinologów Zhongguo “众果“

Koło Zhongguo tworzą studenci z różnych kierunków, których łączą wszelkie zainteresowania sinologiczne. Nasza działalność skupia się na popularyzacji wiedzy o Państwie Środka poprzez organizację różnorodnych wydarzeń publicznych, w tym projekcje filmowe SinoKino, stoiska tematyczne na konwentach, zaangażowanie w Dni Kultury Chińskiej oraz inne imprezy uniwersyteckie. Zajmujemy się również promocją sinologii w szkołach podstawowych i licealnych. Członkowie koła mogą wykazać się naukowo przygotowując artykuły do naszego Biuletynu Naukowego pod opieką merytoryczną pani dr Kurpaskiej. Cenimy sobie również integrację środowiska sinologicznego i staramy się stwarzać przestrzeń na spotkania międzynarodowe z chińskimi studentami.

Zapraszamy do dołączenia i gorąco zachęcamy do śledzenia bieżącej aktywności koła na naszym fanpage!

Opiekun koła: dr Maria Kurpaska

Zarząd w roku akademickim 2024/25:
Przewodnicząca: Zofia Leokadia Pieróg
Wiceprzewodnicząca: Martyna Maciejewska
Sekretarz: Dariia Myronova

Zarząd w roku akademickim 2023/24:
Przewodnicząca: Aleksandra Miernik
Wiceprzewodniczący: Łukasz Chmielewski