1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 25 czerwca 2026 r.

Spotkanie robocze dotyczące projektu Chingam

Przedstawicielki sinologii z Instytutu Orientalistyki wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu w Pradze w związku z realizacją projektu CHINGRAM, którego celem jest stworzenie międzynarodowej platformy multimedialnej do nauczania gramatyki współczesnego języka chińskiego.

Razem ze specjalistami z Uniwersytetu Palackiego (Czechy), Uniwersytetu L’Orientale (Włochy), Uniwersytetu Humboldta (Niemcy) oraz Uniwersytetu w Aarhus (Dania) omówiono najważniejsze zagadnienia związane z implementacją platformy oraz dostosowania jej do potrzeb osób uczących się i nauczających języka chińskiego w poszczególnych krajach.

Pełne uruchomienie platformy planowane jest na ostatni kwartał 2026 roku.

Przedsięwzięcie finansowane jest dzięki funduszom europejskim w ramach projektu Erasmus + KA220-HED Partnerstwo współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego.