„(Re)Envisioning Contemporary Japanese Traditional Performing Arts through the Non-Professional” – Hunter College, City University of New York

W sobotnią noc można wziąć udział w wyjątkowym, transkontynentalnym sympozjum on-line poświęconym amatorskim teatrom japońskim, kultywującym tradycyjne sztuki widowiskowe, organizowanym w Hunter College, City University of New York. W ramach sympozjum będzie można wysłuchać wykładów specjalistów z całego świata, obejrzeć „na żywo” spektakl Yamaguchi Sagi kyōgen, a także wziąć udział w dyskusji. Linki do rejestracji znajdują się w materiałach informacyjnych w linkach poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Nov 14 event Flyer

YamaguchiSagikyogen.livestreamflyer

Autor: dr Iga Rutkowska

Iga Rutkowska, adiunkt w Zakładzie Japonistyki, absolwentka Kollegium MISH UW, w ramach którego ukończyła etnologię i japonistykę. Była stypendystką japońskiego Ministerstwa Kultury (2004/05) i Japan Foundation (2009/10.) W centrum jej badań znajdują się japońskie widowiska, poprzez które próbuje zgłębiać inne zjawiska japońskiej kultury – religię, literaturę, sztukę. Jest autorką książek z dziedziny kultury Japonii, a przede wszystkim teatru, w tym: W Kawagoe. Antropolog wobec życia codziennego Japończyków, Boska obecność. O względności tekstu i rytuału w teatrze kabuki oraz Teatr kabuki – kwiat Edo, a także wielu artykułów naukowych i popularno-naukowych. Iga Rutkowska is the assistant professor in Japanese Studies Section. Graduated in Japanology and Culture Anthropology (University of Warsaw. Her academic interests focus primarily on the traditional Japanese performing arts in relation to cultural context, religion, literature and art. She is an author of numerous publications on Japanese culture, with a particular focus on theatre. Her book Divine Presence. On the Relativity of Text and Ritual in Kabuki Theatre (in translation to English), based on doctoral thesis, is a monography about the amateur Kabuki phenomenon.