Konkurs Poetycki Haiku 'Jesienne czarowanie słowem’ w Pile – pod patronatem Instytutu Orientalistyki UAM

25 listopada 2021 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika  w Pile, pod patronatem Instytutu Orientalistyki UAM, Prezydenta Miasta Piły, Polskiego Stowarzyszenia Haiku, TV ASTA i asta24.pl oraz Radia ESKA Piła, odbędzie się II Miejski Konkurs Poetycki Haiku – Jesienne czarowanie słowem (dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych w Pile).

Przedmiotem konkursu jest napisanie czterech haiku (trzy elementy jesienne + jeden nietypowy wyraz niespodzianka). Zwycięzcy konkursu zaprezentują napisane utwory, zdobędą nagrody, statuetki Złotych słowików oraz dyplomy pamiątkowe. W finale miejskim wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki. Nauczyciele przygotowujący uczniów do Konkursu otrzymają podziękowania/ gratulacje.

Przewidziana jest degustacja kuchni japońskiej oraz opublikowanie haiku w formie tomiku poetyckiego – wirtualnego zbioru wierszy.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na kształtowanie umiejętności uchwycenia emocji chwili w kilku słowach, pobudzenie wrażliwości poetyckiej, a także uczenie wnikliwego  patrzenia na otaczającą rzeczywistość.

Konkurs Poetycki Haiku – Jesienne czarowanie słowem propaguje alternatywną formę twórczości, naturalną kreatywność w dobie dominacji technologii komputerowej i wirtualnej rzeczywistości oraz przybliża wiedzę o kulturze i tradycji japońskiej.

Zaproszenia na III Miejski Miejski Konkurs Poetycki Haiku w Pile