Aktualności


DZIEŃ INDYJSKO-TYBETAŃSKI

Zapraszamy na Dzień IIndyjsko-Tybetański

.


REJESTRACJA USOS

Pierwsza tura rejestracji

Pierwsza tura rejestracji na przedmioty w systemie USOS będzie trwałą do dnia 25 marca bieżącego roku. Druga tura rejestracji będzie otwarta w dniach 9-15 czerwca. Wszelkie problemy i braki proszę zgłaszać w pokoju 132 lub na orient@amu.edu.pl.


E-angielski

E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2

29.10.2013r. zostały uruchomione na platformie Moodle materiały do nauki własnej z języka angielskiego przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów. "E-angielski: materiały do nauki własnej na poziomie A1 - A2" to zestaw 28 partii materiału (Units), którego celem jest pomoc studentom UAM w przypomnieniu i utrwaleniu gramatyki i słownictwa angielskiego. Materiał ten ma ułatwić studentom udział w późniejszych zajęciach na poziomie A2 - juz pod opieką lektora ze Szkoły Językowej UAM. Prosimy o zapoznania się z krótką informacja na temat materiałów i dostępu do platformy Moodle, na której te materiały zostały umieszczone.

JUBILEUSZ

25-lecie japonistyki na UAM

"Japonistyka poznańska w służbie filologii", Sympozjum z okazji 25-lecia istnienia japonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się 14 czerwca 2013 w Auli Lubrańskiego, Collegium Minus, I piętro (ul. Wieniawskiego 1). Program sympozjum


Summer School

Szkoła Letnia Dokumentacji Zagrożonych Języków

Pracownia Polityki Językowej i Badań nad Mniejszościami ogłasza: Szkoła Letnia Dokumentacji Zagrożonych Języków.


ERASMUS

Nowa strona internetowa

Informujemy o zmianie adresu wydziałowej strony Programu Erasmus.

UWAGA STUDENCI!!

Konwersatoria w języku angielskim

W semestrze letnim 2013 zapraszamy na konwersatorium prowadzone w języku angielskim. Zobacz szczegóły


WYDZIAŁOWY CYKL WYKŁADÓW OTWARTYCH 2013

Wykład dr Macieja Kanerta

W roku 2013 Wydział Neofilologii zaprasza studentów na wydziałowy cykl wykładów otwartych. Zobacz informacje o wykładach. W ramach cyklu wykład wygłosi również pracownik KO dr Maciej Kanert.


NOWA KSIĄŻKA

Nowa publikacja doktorantki KO

W najbliższym czasie w Wydawnictwie Trio w serii Oblicza Japonii ukaże się książka Pani Marty Wesołowskiej, doktorantki Katedry Orientalistyki, pt. "Gagaku. Dzieje i symbolika japońskiej muzyki dworskiej".


marzec 2011

Trzęsienie ziemi w Japonii

Jak można pomóc po katastrofie: Ambasada Japonii, inicjatywa Jeden Procent dla Japonii oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.


wiosna 2011

Wydawnictwo TRIO - Książki wykładowców i byłych studentów KO

W wydawnictwie Trio ukazała się najnowsza książka prof. Estery Żeromskiej pt. "Japoński teatr klasyczny. Korzenie i metamorfozy" (pozycja dwutomowa). Polecamy również inne książki naszych wykładowców i byłych studentów, które ukazały się w serii Oblicza Japonii: dra M. Kanerta, pt. "Buddyzm japoński. Jego polityczne i społeczne implikacje w okresie 538-645" oraz M. Newelskiej pt. "Piękni, młodzi, kosztowni. Męskie praktyki homoseksualne w Japonii okresu Edo (1600-1868)".listopad 2010

KONFERENCJA Japan: New Challenges in the 21st Century

W dniach 25-27 listopada 2010 roku odbyła się międzynarodowa konferencja Japan: New Challenges in the 21st Century. Więcej informacji, zobacz stronę konferencji.


Instytut

Instytut Orientalistyki
ul. Grunwaldzka 6
60-780 Poznań
Sekretariat pokój 418 (budynek ABC)
tel:+48 61 829 2915
E-mail: orient@amu.edu.pl